Blog

 • Obserwacje cyklu – wskaźniki płodności
  Obserwacje cyklu polegają na codziennej kontroli wskaźników płodności. Pisałam o tym w poprzednim artykule „O co chodzi w obserwacji cyklu?„ Są trzy główne wskaźniki płodności. Czyli takie objawy, które występują w każdym cyklu, u każdej zdrowej kobiety na świecie. Podstawowa temperatura ciała Obserwacje cyklu zaczynamy od zakupienia dobrego termometru. Warto zaopatrzyć się w termometr elektroniczny, … Czytaj więcej.
 • O co chodzi w obserwacji cyklu?
  Nie masz czasami wrażenia, że pewne rzeczy wydają się takie trudne, bo są po prostu nam obce i niedostępne? Warto jednak coś zgłębić i to nie dużym kosztem, by okazało się, że nie jest to tak skomplikowane, jak wyglądało na pierwszy rzut oka. Tak samo może być z obserwacjami cyklu miesiaczkowego. Co oznacza termin „obserwacja … Czytaj więcej.
 • „Wybór metod NPR przełożył się na inne sfery naszego życia”
  Dlaczego jestem nauczycielem naturalnych metod rozpoznawania płodności? Zapraszam Cię do poznania mojej historii. Moja przygoda z naturalnymi metodami rozpoczęła się od 2008 roku. Wtedy podjęliśmy decyzję wraz z mężem, że będziemy stosować je w naszym życiu.  Naszym celem było zaplanowanie i odkładanie poczęcia dziecka w sposób naturalny. Jednak później okazało się, że ten wybór przełożył … Czytaj więcej.
 • 5 korzyści z prowadzenia obserwacji cyklu
  Obserwacja cyklu menstruacyjnego może przynieść kobiecie wiele korzyści na różnych płaszczyznach życia. Pięć podstawowych korzyści wynikających z prowadzenia obserwacji cyklu: 1️⃣ Zrozumienie własnego ciała: Prowadzenie obserwacji cyklu pozwala kobietom lepiej zrozumieć swoje ciało i procesy zachodzące w ich organizmach. Dzięki temu mogą lepiej śledzić i rozumieć zmiany hormonalne, które mają miejsce w trakcie cyklu. A … Czytaj więcej.
 • Jak dobrze przygotować się do ciąży? 7 najważniejszych rad.
  Czy do ciąży można się wcześniej przygotować? Co jest istotne, na co trzeba wcześniej zwrócić uwagę, przygotowując się do ciąży? Wybór właściwego czasu na powitanie małego człowieka w naszym życiu to tylko jeden z ważniejszych tematów, nad którymi warto się pochylić planując powiększenie rodziny.  C Nasz dzisiejszy świat dostarcza nam wielu udogodnień. Jednocześnie bardzo pędzi … Czytaj więcej.