"Wybór metod NPR przełożył się na inne sfery naszego życia"

"Wybór metod NPR przełożył się na inne sfery naszego życia"

Dlaczego jestem nauczycielem naturalnych metod rozpoznawania płodności?

Zapraszam Cię do poznania mojej historii.

Moja przygoda z naturalnymi metodami rozpoczęła się od 2008 roku. Wtedy podjęliśmy decyzję wraz z mężem, że będziemy stosować je w naszym życiu. 

Naszym celem było zaplanowanie i odkładanie poczęcia dziecka w sposób naturalny. Jednak później okazało się, że ten wybór przełożył się również na inne sfery naszego życia. Zauważyliśmy, że życie w harmonii z własną płodnością jest pięknym i bardzo atrakcyjnym przeżywaniem codzienności. 

Obserwacje cyklu budują naszą relację

Obserwacje stały się jeszcze jedną przestrzenią naszych wspólnych działań, pogłębiły trwałość i jedność naszego małżeństwa. Stały się stylem życia opartym na pozytywnym podejściu do naszej płciowości, płodności, seksualności i otwartości na życie. Stosowanie naturalnego planowania rodziny ma budujący wpływ nie tylko na sferę intymną w naszym związku, ale również pozytywny wydźwięk na budowanie głębokiej relacji między nami. 

Obserwacje cyklu nadają smak wolności

Przekonałam się, że znajomość mojego cyklu pozwala mężowi lepiej zrozumieć zmienność mojego nastroju. A mnie samej ułatwia akceptację siebie. Staliśmy się bardziej uważni na własne i wzajemne potrzeby i pragnienia. Przełożyło się to na wyższą jakość naszych rozmów i przeżyć intymnych. 

Umiejętność życia z płodnością nadała naszemu życiu smak radości i wolności. 

Wolność planowania rodziny

Jesteśmy rodzicami 5 dzieci. Rozumienie własnej płodności uczyniło każdą moją ciążę przewidywalną i świadomie zaplanowaną. Pozwoliło mi to przygotować się fizycznie i psychicznie do przyjęcia kolejnego dziecka. Dlatego też każdy pozytywny test ciążowy wywoływał wielką radość i entuzjazm w naszych sercach. Każde nasze dziecko było, wyczekane, upragnione i kochane od początku. Nie ominęły nas również straty dzieci na wczesnym etapie ciąży. Tym bardziej doceniłam naturalne metody, które pozwoliły mi wnikliwiej przyjrzeć się swojemu zdrowiu prokreacyjnemu, zdiagnozować i wyeliminować pewne nieprawidłowości, które przyczyniły się do poronienia.  

Pragnę dzielić się wiedzą

Odkrywając jak wielkie dobro płynie z naturalnych metod rozpoznawania płodności, zapragnęłam dzielić się tą wiedzą z innymi. Dlatego ukończyłam potrzebne kursy i w 2019 roku zdałam egzamin na nauczyciela metody objawowo – termicznej podwójnego sprawdzenia. Uzyskanie dyplomu wiązało się z zapisaniem do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny. Dzięki Stowarzyszeniu systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje. Biorę udział w ciekawych szkoleniach i kursach. Jestem na bieżąco z aktualną wiedzą dotyczącą zdrowia prokreacyjnego. Stowarzyszenie uruchomiło działalność Poradni Zdrowia Prokreacyjnego, w której mam zaszczyt i przyjemność pracować.

Skorzystaj z mojego doświadczenia

Naturalne metody są moją pasją. Bardzo cieszę się, że mogę ich uczyć. Dzielenie się wiedzą w zakresie metod rozpoznawania płodności sprawia mi ogromną satysfakcję.

Zapraszam do kontaktu.

Justyna Grabek-Kozera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *